طریقه تعویض تیغ و توری ( شبکه ) در ریش تراش های براون

http://www.rishtarash.com/

طریقه تعویض تیغ و توری ( شبکه )  در ریش تراش های براون

به گفته کمپانی براون ، تیغ وشبکه در دستگاه های ریش تراش براون باید هر 18 ماه یکبار تعویض گردد . لیکن با نگهداری صحیح از دستگاه و نظافت به موقع ، میتوانید این زمان را تا 4 سال هم افزایش دهید .

اکنون برای آشنایی شما با نحوه تعویض تیغ و شبکه ریش تراش های براون ، نظرتان را به چند نمونه از تعویض تیغ و شبکه جلب میکنیم :

تعویض تیغ و شبکه دستگاه های سری  1

دو مدل عمده و عمومی از دستگاه های سری 1 میتوان به مدل 130 ( که شبیه برخی مدل های کروزر میباشد ) و مدل 195 ( که بیشتر مدل های سری 1 شبیه این دو نمونه از دستگاه ها میباشد ) اشاره کرد . تعویض تیغ و شبکه ( که میتواند توسط شخص استفاده کننده صورت گیرد ) در این مدل ها براحتی انجام میگیرد و هیچ نکته و تخصص خاصی برای این کار لازم نیست .

در ادامه میتوانید به عکس ها و نوشته های ذکر شده توجه کنید و از این پس براحتی تیغ و شبکه دستگاه خود را تعویض کنید .

سری 1 مدل 130

قطعه یدکی این دستگاه با نام اختصار 11B شناخته میشود . نام قطعه یدکی دستگاه های ریش تراش معمولا در جایی از بدنه یا همان قطعه ذکر شده است . اجزای قابل تعویض از تیغ و شبکه در این دستگاه شامل توری ، فریم و تیغ است .

- توری یا شبکه که همان صفحه مشبک فلزی روی ریش تراش است .

- فریم که همان پلاستیک دربرگیرنده توری است .

- تیغ که در محفظه فریم و توری وجود دارد .                            


 

از دو سمت کلگی دستگاه گرفته و فریم را ( بدون آنکه فشاری بر روی توری ( شبکه ) وارد کنید کاملا به سمت بالا میکشیم . با این کار فریم و توری را از دستگاه جدا کرده ایم .

با جدا شدن این قسمت ، تیغه ی دستگاه قابل مشاهده است . حال برای جدا کردن تیغه ، دو طرف تیغه را گرفته و طبق عکس ابتدا طرف 1 و سپس طرف 2 را به سمت بالا میکشیم .


   

       

     

     

حال برای تعویض توری ( شبکه ) دو راهکار پیش روی شماست .

یا با خرید قطعه یدکی 11B فویل ( توری یا همان شبکه )  و فریم را باهم خریداری نمایید و خیلی راحت جایگزین کنید . و یا اینکه با کمک تصاویر ، فقط توری و شبکه را از فریم جدا و تعویض نمایید . بعد از جداسازی توری از فریم ، اگر کمی دقت نمایید بر روی توری شماره ای حک شده است که شماره توری مورد نظر شما میباشد . حال میتوانید با تهیه توری با همان شماره ، توری دستگاه خود را تعویض نمایید .

لبه های توری توسط پلاستیکی ( در برخی مدل ها ) مستحکم شده است . سپس توری توسط خارهایی به فریم متصل و نصب میشوند . این خارها با خاصیت ارتجاعی خود قابلیت تغیر وضعیت ( برای تعویض توری ) را دارند . حال شما با وسیله ای نوک تیز و ظریف از پشت لبه ی پلاستیکی توری در قسمتی که توری با خارهای رو فریم متصل شده است فشاری وارد میکند . با اینکار لبه پلاستیکی فویل از خار جدا میشود . تعداد این خارها عمدتا 4 عدد میباشد ولی در مواردی میتواند متغیر باشد . با کمی دقت میتوانید همه آنها را ببنید . فراموش نکنید این کار را در کمال دقت و با صبر و حوصله انجام دهید . اگر تمامی خارها را از جایشان رها کرده باشید قطعا توری شما به راحتی آزاد شده و در دستان شما می افتد. ولی اگر متوجه شدید که توری هنوز به راحتی از فریم جدا نمیشود ، پس هنوز ارتباط فویل و فریم در جایی قطع نشده است . اگر دقت لازم را بخرج ندهید ، ممکن است یکی از خارها شکسته و در این صورت حتما مجبور خواهید بود که فریم و توری را با هم تعویض کنید . 

سری 1 مدل 195

در این مدل از دستگاه های سری 1 براون ، تعداد تیغه ها افزایش یافته و شکل  و شمایل جدیدی دارند . این مدل از دستگاه ها که شبیه دستگاه های سری 5 برند براون میمانند ، تعویض تیغ و شبکه کار چندان دشواری نیست. فقط دقت بیشتری در زمان خارج کردن یا نصب تیغه لازم است . این دقت هم برای جلوگیری از آسیب دیدن تیغه میباشد . در این نوع از دستگاه های ریش تراش ( دستگاه های همانند ) باید توجه داشته باشید که تعویض تیغه بصورت مجزا ، تعویض توری و فریم بصورت مجزا و یا تعویض تیغ و توری با هم صورت میپذیرد و دیگر در این مورد امکان تعویض صرفا توری ( بدون تعویض فریم ) وجود ندارد .برای جدا سازی کلگی دستگاه ( توری و فریم ) لازم است ابتدا دکمه ی ضامن کنار کلگی را فشرده و پس از آزاد سازی کلگی ( که ناگهانی به سمت بالا آزاد میشود ) کلگی را از بدنه جدا کنید .

 

 

قطعه یدکی مناسب این دستگاه قطعه یدکی مناسب این دستگاه 30B میباشد که میتوانید آنرا تهیه و در صورت نیاز تعویض نمایید .

حال برای خارج سازی تیغه مراحل زیر را دنبال کنید .

ابتدا از دو طرف قسمت زرد رنگ تیغه بگیرید . 

بدون فشار وارد کردن به تیغه ها ، تیغه ها را به سمت با لا بکشید .

و برای جایگذاری دوباره ، تیغه ها را 90 درجه بچرخانید . میله وسط تیغه را در جای خود بر روی بدنه بگذارید . تیغه را به سمت پایین فشار دهید و سپس تیغه را به حالت اصلی خود بچرخانید .


تعویض تیغ و شبکه دستگاه های سری  3

برای تعویض تیغ و شبکه ریش تراش سری 3 برند براون ( دقت کنید دستگاه های سری 3 این سری از دستگاه ها با دستگاه های سری 3000 متفاوت است ) کارچندانی لازم نیست . فقط دو طرف کلگی دستگاه  را در دستان خود گرفته و بطرف بالا بکشید . بدلیل یکپارچه بودن کلگی ( تیغ و شبکه ) در این سری از دستگاه های ریش تراش براون ، با خارج کردن کلگی از تمامی تیغ و شبکه از دستگاه جدا میشود .


تعویض تیغ و شبکه دستگاه های سری  5

دستگاه های سری 5 از ریش تراش های براون ( که با دستگا های سری 5000 متفاوت است ) دارای سیستم اصلاحی شبیه به دستگاه های سری یک مدل 195 دارد و با ظاهری متفاوت و برای تعویض تیغ و شبکه این دستگاه ها میتوان همانند این مدل ها عمل کرد .

با فشردن ضامن کنار کلگی توری و فریم دستگاه آزاد شده و میتوانید آن را به سمت بالا از دستگاه جدا کنید .

و همانند دستگاه های سری 1 مدل 195 میتوانید با گرفتن از نقاط زرد رنگ زیرین تیغه و کشیدن آن به سمت بالا ، تیغ را از بدنه جدا کنید .

برای جایگذاری دوباره ، تیغه ها را 90 درجه بچرخانید . میله وسط تیغه را در جای خود بر روی بدنه بگذارید . تیغه را به سمت پایین فشار دهید و سپس تیغه را به حالت اصلی خود بچرخانید .

از دیگر مدل های ریش تراش های براون که میتوانید از این طریق نسبت به تعویض تیغ و شبکه اقدام نمایید میتوان به مدل های 4000-7000 و 5000-6000 و Flex integral  و freeglider  و سری 8000 و Activator  و 360complate  وContour Pro  و ... اشاره کرد .

و در نهایت ریش تراش های سری 7 و سری 9 براون که برای تعویض تیغ و شبکه میتوانید همانند سری 3 اقدام نمایید . 
 1. محمد اعتبار گفته:
  ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ 6:47 PM

  باسلام وآرزوی موفقیت برای مدیرت محترم فروشگاه بنده درخواست توری ریش تراش بران مدل 5885 را دارم درصورت موجود بودن کالا مبلغ ونحوه واریز انرا اطلاع رسانی فرمائید باتشکر

 2. ریش تراش آنلاین گفته:
  ۱۳۹۵/۱۱/۲۳ 11:47 AM

  پاسخ ( محمد اعتبار ) : با سلام . کالای مورد نظر شما موجود میباشد و قیمت آن 158 هزار تومان میباشد .

 3. شاهرخ اوحدی گفته:
  ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ 9:37 PM

  ضمن سلام وتشکر لطفا تفاوت تیغ وفویل (کاست) سری 7 براون که موجود دارید را بفرمائید،از لحاظ کیفیت وکدامیک بهتر است ، من می خواهم خرید کنم ولی کاستی می خواهم که کیفیت وماندگاری خوبی داشته باشد. ممنون

 4. امرایی گفته:
  ۱۳۹۶/۲/۶ 11:31 PM

  سلام من تیغه و توری ماشین ریشتراش اکتیویتور براون سری ۸۰۰۰ رو میخوام تهیه کنم لطفا راهنمایی کنید چه جوری تهیه کنم و قیمتش چقدر هستش . متشکرم

 5. ریش تراش آنلاین گفته:
  ۱۳۹۶/۲/۱۲ 10:52 AM

  پاسخ (امرایی): با سلام؛ از لینک زیر میتوانید این محصول را تهیه بفرمایید کافیست لینک زیر را در ادرس بار مرورگر خود وارد نمایید. http://rishtarash.com/Product/braun-foil-and-cutter-51-s

دیدگاه خود را بنویسید

: (الزامی)
: (الزامی)
:
ارسال