طریقه تعویض تیغ و توری ( شبکه ) در ریش تراش های براون

http://www.rishtarash.com/

طریقه تعویض تیغ و توری ( شبکه )  در ریش تراش های براون

به گفته کمپانی براون ، تیغ وشبکه در دستگاه های ریش تراش براون باید هر 18 ماه یکبار تعویض گردد . لیکن با نگهداری صحیح از دستگاه و نظافت به موقع ، میتوانید این زمان را تا 4 سال هم افزایش دهید .

اکنون برای آشنایی شما با نحوه تعویض تیغ و شبکه ریش تراش های براون ، نظرتان را به چند نمونه از تعویض تیغ و شبکه جلب میکنیم :

تعویض تیغ و شبکه دستگاه های سری  1

دو مدل عمده و عمومی از دستگاه های سری 1 میتوان به مدل 130 ( که شبیه برخی مدل های کروزر میباشد ) و مدل 195 ( که بیشتر مدل های سری 1 شبیه این دو نمونه از دستگاه ها میباشد ) اشاره کرد . تعویض تیغ و شبکه ( که میتواند توسط شخص استفاده کننده صورت گیرد ) در این مدل ها براحتی انجام میگیرد و هیچ نکته و تخصص خاصی برای این کار لازم نیست .

در ادامه میتوانید به عکس ها و نوشته های ذکر شده توجه کنید و از این پس براحتی تیغ و شبکه دستگاه خود را تعویض کنید .

سری 1 مدل 130

قطعه یدکی این دستگاه با نام اختصار 11B شناخته میشود . نام قطعه یدکی دستگاه های ریش تراش معمولا در جایی از بدنه یا همان قطعه ذکر شده است . اجزای قابل تعویض از تیغ و شبکه در این دستگاه شامل توری ، فریم و تیغ است .

- توری یا شبکه که همان صفحه مشبک فلزی روی ریش تراش است .

- فریم که همان پلاستیک دربرگیرنده توری است .

- تیغ که در محفظه فریم و توری وجود دارد .                            


 

از دو سمت کلگی دستگاه گرفته و فریم را ( بدون آنکه فشاری بر روی توری ( شبکه ) وارد کنید کاملا به سمت بالا میکشیم . با این کار فریم و توری را از دستگاه جدا کرده ایم .

با جدا شدن این قسمت ، تیغه ی دستگاه قابل مشاهده است . حال برای جدا کردن تیغه ، دو طرف تیغه را گرفته و طبق عکس ابتدا طرف 1 و سپس طرف 2 را به سمت بالا میکشیم .


   

       

     

     

حال برای تعویض توری ( شبکه ) دو راهکار پیش روی شماست .

یا با خرید قطعه یدکی 11B فویل ( توری یا همان شبکه )  و فریم را باهم خریداری نمایید و خیلی راحت جایگزین کنید . و یا اینکه با کمک تصاویر ، فقط توری و شبکه را از فریم جدا و تعویض نمایید . بعد از جداسازی توری از فریم ، اگر کمی دقت نمایید بر روی توری شماره ای حک شده است که شماره توری مورد نظر شما میباشد . حال میتوانید با تهیه توری با همان شماره ، توری دستگاه خود را تعویض نمایید .

لبه های توری توسط پلاستیکی ( در برخی مدل ها ) مستحکم شده است . سپس توری توسط خارهایی به فریم متصل و نصب میشوند . این خارها با خاصیت ارتجاعی خود قابلیت تغیر وضعیت ( برای تعویض توری ) را دارند . حال شما با وسیله ای نوک تیز و ظریف از پشت لبه ی پلاستیکی توری در قسمتی که توری با خارهای رو فریم متصل شده است فشاری وارد میکند . با اینکار لبه پلاستیکی فویل از خار جدا میشود . تعداد این خارها عمدتا 4 عدد میباشد ولی در مواردی میتواند متغیر باشد . با کمی دقت میتوانید همه آنها را ببنید . فراموش نکنید این کار را در کمال دقت و با صبر و حوصله انجام دهید . اگر تمامی خارها را از جایشان رها کرده باشید قطعا توری شما به راحتی آزاد شده و در دستان شما می افتد. ولی اگر متوجه شدید که توری هنوز به راحتی از فریم جدا نمیشود ، پس هنوز ارتباط فویل و فریم در جایی قطع نشده است . اگر دقت لازم را بخرج ندهید ، ممکن است یکی از خارها شکسته و در این صورت حتما مجبور خواهید بود که فریم و توری را با هم تعویض کنید . 

سری 1 مدل 195

در این مدل از دستگاه های سری 1 براون ، تعداد تیغه ها افزایش یافته و شکل  و شمایل جدیدی دارند . این مدل از دستگاه ها که شبیه دستگاه های سری 5 برند براون میمانند ، تعویض تیغ و شبکه کار چندان دشواری نیست. فقط دقت بیشتری در زمان خارج کردن یا نصب تیغه لازم است . این دقت هم برای جلوگیری از آسیب دیدن تیغه میباشد . در این نوع از دستگاه های ریش تراش ( دستگاه های همانند ) باید توجه داشته باشید که تعویض تیغه بصورت مجزا ، تعویض توری و فریم بصورت مجزا و یا تعویض تیغ و توری با هم صورت میپذیرد و دیگر در این مورد امکان تعویض صرفا توری ( بدون تعویض فریم ) وجود ندارد .برای جدا سازی کلگی دستگاه ( توری و فریم ) لازم است ابتدا دکمه ی ضامن کنار کلگی را فشرده و پس از آزاد سازی کلگی ( که ناگهانی به سمت بالا آزاد میشود ) کلگی را از بدنه جدا کنید .

 

 

قطعه یدکی مناسب این دستگاه قطعه یدکی مناسب این دستگاه 30B میباشد که میتوانید آنرا تهیه و در صورت نیاز تعویض نمایید .

حال برای خارج سازی تیغه مراحل زیر را دنبال کنید .

ابتدا از دو طرف قسمت زرد رنگ تیغه بگیرید . 

بدون فشار وارد کردن به تیغه ها ، تیغه ها را به سمت با لا بکشید .

و برای جایگذاری دوباره ، تیغه ها را 90 درجه بچرخانید . میله وسط تیغه را در جای خود بر روی بدنه بگذارید . تیغه را به سمت پایین فشار دهید و سپس تیغه را به حالت اصلی خود بچرخانید .


تعویض تیغ و شبکه دستگاه های سری  3

برای تعویض تیغ و شبکه ریش تراش سری 3 برند براون ( دقت کنید دستگاه های سری 3 این سری از دستگاه ها با دستگاه های سری 3000 متفاوت است ) کارچندانی لازم نیست . فقط دو طرف کلگی دستگاه  را در دستان خود گرفته و بطرف بالا بکشید . بدلیل یکپارچه بودن کلگی ( تیغ و شبکه ) در این سری از دستگاه های ریش تراش براون ، با خارج کردن کلگی از تمامی تیغ و شبکه از دستگاه جدا میشود .


تعویض تیغ و شبکه دستگاه های سری  5

دستگاه های سری 5 از ریش تراش های براون ( که با دستگا های سری 5000 متفاوت است ) دارای سیستم اصلاحی شبیه به دستگاه های سری یک مدل 195 دارد و با ظاهری متفاوت و برای تعویض تیغ و شبکه این دستگاه ها میتوان همانند این مدل ها عمل کرد .

با فشردن ضامن کنار کلگی توری و فریم دستگاه آزاد شده و میتوانید آن را به سمت بالا از دستگاه جدا کنید .

و همانند دستگاه های سری 1 مدل 195 میتوانید با گرفتن از نقاط زرد رنگ زیرین تیغه و کشیدن آن به سمت بالا ، تیغ را از بدنه جدا کنید .

برای جایگذاری دوباره ، تیغه ها را 90 درجه بچرخانید . میله وسط تیغه را در جای خود بر روی بدنه بگذارید . تیغه را به سمت پایین فشار دهید و سپس تیغه را به حالت اصلی خود بچرخانید .

از دیگر مدل های ریش تراش های براون که میتوانید از این طریق نسبت به تعویض تیغ و شبکه اقدام نمایید میتوان به مدل های 4000-7000 و 5000-6000 و Flex integral  و freeglider  و سری 8000 و Activator  و 360complate  وContour Pro  و ... اشاره کرد .

و در نهایت ریش تراش های سری 7 و سری 9 براون که برای تعویض تیغ و شبکه میتوانید همانند سری 3 اقدام نمایید . 

دیدگاه خود را بنویسید

: (الزامی)
: (الزامی)
:
ارسال