اصطلاحات رایج درخصوص اتوی مو

http://www.rishtarash.com/

اصطلاحات رایج درخصوص اتوی مو

در خریداری اتوی مو میبایست به نکاتی توجه نمود که بتوان با کمترین آسیب رسانی به مو ، حالت دلخواه در مو را ایجاد کرد .

-         حتما اتو مویی خریداری نمایید که  تیغه های حرارتی آن مرغوب باشد . در این میان بالاترین استاندارد مربوط به صفحه های لغزان تفلونه میباشد . این صفحه ها تفلون شده و دارای خاصیت سر خوردن زیاد مو بین دو صفحه را دارند . علاوه بر این لغزان و شناور بودن صفحه باعث میشود که مو در بین صفحه های حرارت ده بیش از اندازه متحمل فشار و حرارت نشود .


    -  حتما اتو مویی خریداری نمایید که دارای درجه تنظیم حرارت باشد . این درجه تنظیم حرارت باعث میشود شما باتوجه جنس موهای خود بتوانید بهترین حرارت را با کمترین آسیب رسانی به مو انتخاب کنید . دقت نمایید که نتایج آسیب رساندن به مو توسط حرارت بلافاصله مشخص نمیشود و
معمولا بعد از چند بار آسیب دیدگی آثار آن در مو کاملا مشهود میشود .

    -    حتما اتوی مویی را خریداری نمایید که توزیع دمای یکسان در سرتاسر تیغه ها داشته باشد . این خاصیت از تکرار اتوکشی مو به دفعات جلوگیری مینماید .

 
 - در برخی از اتوهای مو از سنسوری برای تشخیص ضرافت مو استفاده میشود . این نوع از دستگاه های اتو مو محافظت بیشتری برای موی شما به همراه خواهد داشت .

    -    در برخی از برندهای تولید کننده اتوی مو ، استفاده از روغن های مفید در تیغه ها ، باعث شده است که حین استفاده از اتوی مو بتوانید بخشی از قسمت های آسیب دیده در مو را ترمیم نمایید .

    -    سیستم اتوماتیک خاموش شدن در اتوهای مو برای شما صرفه اقتصادی به همراه خواهد داشت .

    -   سیستم قفل صفحه ها ، سیم با مفصل چرخشی و دستکش از دیگری مزایای اتو مو ها میباشد . در هنگام خرید این موارد نیز نادیده نگیرید .

نکاتی که باید در هنگام اتو کشیدن مو بدانیم

    -         قبل از اتو کشیدن موها حتما موها را با سشوار خشک کنید وآب موها را کاملا بکشید.

    -         بعد از خشک کردن از براق کننده های مو در لابه لای موها بزنید.

    -         اگر موهای خیلی فر یا وزی داریدلایه های مو را برای اتو کشیدن باریک ونازک بردارید.

    -      برای موهای تقریبا صافی که فقط موج دارند ومی خواهید آنها را لخت کنید حتما قبل از اتو ،موادی مثل واکس مو یا کرم مو به مقدار کم به نوک انگشتان زده وبه همه جای موها بمالید تا پوششی بین موی شما واتو باشد واز سوختن مو جلوگیری شود چرا که این موها نسبت به موهای فر شکننده تر وضعیف ترند ومقاومت کمتری دارند اما در مورد موهای فر تنها قبل از اتو از براق کننده ها استفاده شود واز واکس وکرم مو بعد از اتو، برای گرفتن خورده موهای روی سر ومو خوره ها ،آن هم به مقدار خیلی کم کف دستها زده وروی موها بکشید .(استفاده به مقدار زیاد از واکس وکرم بعد از اتو در موهای فر موها را وز خواهد کردوقبل از آن هم در صاف کردن آنها شما را دچار مشکل می سازد )

    -      برای موهای خیلی فر بعد از یک بار اتو کشیدن همه ی موها با لایه های نازک ، مقدار کمی واکس مو را کف دستها زده وروی موها بکشید و بعد دوباره با جدا کردن لایه های ضخیم تر مو آنها را اتو کنید تا کاملا لخت وصاف شوند.

    -     حتی الامکان با فاصله ی ۲ سانت از ریشه ،موها را اتو بکشید زیرا اتو کشیدن موها از ریشه و نزدیک سر به موها آسیب جدی رسانده و باعث ریزش آنها خواهد شد.

    -     استفاده ی مکرر و زیاد از اتوی مو باعث ریزش و کم شدن و فاصله انداختن بین موها خواهد شد ،پس بهتر است تنها در مواقع خاص وگاهی اوقات این کار را انجام دهید.

    -    موهای رنگ و هایلایت و مش شده را حتما قبل از اتو با مقدار کمی واکس مو بپوشانید تا کمتر آسیب ببینندزیرا دکلره ورنگ مقاومت مو را در برابر حرارت کم می کند و به راحتی با گرم شدن موها ،آنها از وسط شکسته ومیریزند.

    -    برای موهای خیلی فر چه طبیعی و چه رنگ شده قبل از اتو ،بعد از شستشوی موها حتما از نرم کننده استفاده شود تا راحت تر موها صاف شوند ولی در مورد موهای نازک اما حالت دار توصیه نمی شود.

    -     از زدن ژل مو یا تافت ومواد چسبنده بعد از اتو کشیدن موها خودداری کنید مگر در موارد شینیون یا مدلهای فانتزی خاص که باید مو سفت و چسبنده شود.

دیدگاه خود را بنویسید

: (الزامی)
: (الزامی)
:
ارسال