اصطلاحات رایج درخصوص تریمر ها ( کوتاه کننده مو )

http://www.rishtarash.com/

اصطلاحات رایج درخصوص تریمر ها

دستگاه های کوتاه کننده مو را در اصطلاح تریمر مینامند . این دستگاه ها به روش برش مستقیم قابلیت کوتاه کردن مو را در نواحی مختلف اعم از سر ، صورت ، بینی ، بدن را دارند . در طراحی تیغه های تریمر ها باتوجه به کاربری آن ، تفاوت هایی وجود دارد . در ذیل به معرفی برخی از این تفاوت ها اشاره میشود :

-        
موی سر :  تراکم مو در سر بیشتر است و حجم موی زیادی در اصلاح میبایست کوتاه شود . ضمن آنکه متعاقب از این عمل موتور دستگاه تریمر بیشتر فعالیت میکند و بطبع مدت زمان بیشتر را روشن میماند . در اصلاح موی سر بدلیل تراکم مو میبایست تیغه ها طوری طراحی شوند که در هر حرکت موی بیشتری به دام تیغه ها افتد  و همچنین بدلیل کاربری دستگاه توسط نفر دوم برای شخص استفاده کننده (یعنی معمولا اصلاح سر برای یک شخص ، توسط شخص دیگری صورت میگیرد) باید طراحی بدنه دستگاه آرگونومیک بوده و راحتی را برای کاربر به همراه داشته باشد . پوست سر چروکیده نمیشود پس امنیت زیادی برای جلوگیری ورود پوست سر به تیغه ها نیاز نیست . و اگر در حین اصلاح مویی جا بماند قابل چشم پوشی است . بنابر این تیغه های اصلاح سر پهن تر ، دارای تیزی بیشتر ، موتور این دستگاه ها پر قدرت و قابلیت استفاده طولانی دارد .

-        
موی صورت : تراکم مو در صورت کم است و اگر حین اصلاح مویی جا بماند ، کاملا مشهود است . پوست صورت چروکیده میشود و احتمال ورود آن به بین تیغه ها وجود دارد پس باید در طراحی این تیغه امنیت پوست را در نظر گرفت . مدت زمان اصلاح صورت کم است و بدلیل اینکه شخص ، خود کاربر است میبایست طراحی آرگونومیک دستگاه برای استفاده راحت کاربر باشد . بنابراین در طراحی تیغه های مخصوص اصلاح صورت : عرض کم تیغه ، کند بودن نوک تیغه ها ، طراحی فوق العاده آرگونومیک بدنه مورد نیاز است .


موی بینی ، گوش و ابرو : در طراحی تیغه های اینگونه دستگاه ها باید رعایت اصول محافظتی برای جلوگیری از آسیب رسانی به مخاط بینی ، گوش و ابرو بشدت رعایت شود . به همین منظور عرض تیغه اینگونه دستگاه ها بسیار کم ، نوک تیغه ها گرد و بسیار ظریف میباشند .

-         موی بدن : تراکم مو در سطح بدن متغیر است ولی سطح آن وسیع است . پوست بدن چروکیده میشود و احتمال ورود آن به بین تیغه ها وجود دارد . نقاط حساس و ظریفی در سطح بدن هستند که برای اصلاح موی آن احتیاط بسیاری نیاز است و تمامی این ویژگی ها باعث میشود که طراحی تیغه های ماشین اصلاح بدن ( که با نام تریمر بادی گروم شناخته میشود ) به صورتی باشد که : در هنگام اصلاح امکان ورود پوست بین تیغه ها وجود نداشته باشد ، موتور پرقدرت برای کارکرد طولانی مدت داشته باشد ، دهانه تیغه ها متناسب با وسعت بدن نه خیلی کوچک و نه خیلی بزرگ باشد .


حال باتوجه به توضیحات بالا میتوان نتیجه گرفت : زمانی که برای خرید دستگاه تریمر مراجعه میکنیم باید نوع دستگاه را از قبل برای خودمان تعین کنیم . کالا را برای اصلاح صورت ، سر ، بدن و یا بینی و گوش و ابرو میخواهیم ؟

البته گاهی اوقات دستگاه های ترکیبی وجود دارند که امکان اصلاح سر و صورت و یا صورت و بدن را به صورت همزمان دارند. در انتخاب دستگاه ها باید به امکانات دیگری نظیر نظافت آسان ، امکان شارژ ، برقی و یا شارژ و برق بصورت همزمان ، نوع باطری ، و قطعات اضافی نیز دقت نمایید . 

دیدگاه خود را بنویسید

: (الزامی)
: (الزامی)
:
ارسال